ÖVRIGT / Diverse / Fat 14545019
nr 1454 5019
Fat
4 st, Tenn, 1800-tal. Diameter: 24-43cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 14 mars 2022
kl 20:15:46
100 kr
150 kr
300 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn